Arabian Travel Market 2021 açıldı

Arabian Travel Market 2021 Exhibiton Tour

Dubai’nin ilk yüzyüze uluslararası fuarı 18 ay sonra Arabian Travel Market (ATM) açıldı

Ortadoğunun önemli turizm fuarlarından biri olan Arabian Travel Market (ATM) 2021 fuarı, Dubai Sivil Havacılık Başkanı ve Emirates Group ile Dubai World kurucusu ve CEO’su Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum tarafından açıldı. Açılışa ayrıca, Dubai Dünya Ticaret Merkezi CEO’su ve Dubai Turizm ve Ticari Pazarlama Departmanı Direktörü Helal Saeed Al Marri, WTM & IBTM Direktörü Claude Blanc, ATM Fuar Direktörü Danielle Curtis de katıldı

16-19 Mayıs tarihleri arasında Türkiye, BAE, Suudi Arabistan, Endonezya, Malezya, Güney Kore, Maldivler, Filipinler, Tayland, Meksika, ABD, İtalya, Almanya’nın da aralarında bulunduğu 62 ülkeden bin 300 katılımcının katıldığı fuar 9 salonda 11 bin sektör profesyonelini ağırlıyor.

Arabian Travel Market fuarı, Dubai’deki 10 günlük Turizm Haftası’nın sürükleyici bir parçası olması açısından özel önem veriliyor. Hem fiziksel, hem çevrimiçi yapılan fuar ile birlikte, gezi teknolojileri fuarı Travel Forward, turlar ve aktiviteler sektörü için ARIVAL Dubai, yarım günlük sanal iş turizmi konferansı GBTA, Ortadoğu Turizm Yatırım Zirvesi ITIC ile birlikte ATM hibrit fuarı ile bütünleştirmesi hedefleniyor.

Sanal fuar, bu yıl ilk kez fiziksel ATM fuarından bir hafta sonra 24-26 Mayıs tarihleri arasında ilk kez yapılacak. 140 ülkeden 12 bin katılımcının sanal fuara katılımı bekleniyor.

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *