Kasım ayının aranan elemanı garson…

garson

Garson, Kasım ayı boyunca en çok aranan eleman kategorisi oldu. Yenibiris.com tarafından mavi yakalı çalışanlar ile kurumları bir araya getirmek hedefiyle hayata geçirilen Yenibireleman.com, kasım ayına ait verilerini açıkladı. Verilere göre geçtiğimiz ay en çok aranan pozisyon garson oldu. Garsondan sonra en çok komi ve temizlik elemanı için ilan verildi.

En çok ilan verilen elemanlar
1-Garson
2-Komi
3-Çay servis ve temizlik elemanı
4-Vasıfsız eleman
5-Aşçı
6-Çeşitli eleman
7-Şoför
8-Çocuk-hasta bakıcısı
9-Kasiyer
10-İş makinası operatörü

Kafe, bar ve restoranlardaki servis personeli ihtiyacı her dönemde devam ediyor. Yenibireleman.com’da yer alan garson ve komi ilanlarının birçoğunda deneyim aranıyor. Kasım ayında, eylül ve ekime göre, muhasebe ilanları artarken, sağlık kuruluşları, emlak büroları, matbaalar ve tekstil-konfeksiyon atölyelerinin eleman arayışının arttığı görüldü. Teknisyen, market elemanı, tamir-bakım elemanı, tornacı-kaynakçı ve tesisatçı ihtiyacında önemli bir değişiklik görülmedi.

Ankara’da eleman arayışı arttı
Yenibireleman.com’da kasım ayında, en çok mavi yakalı eleman arayışının gerçekleştiği ilk üç il İstanbul, Ankara ve Antalya oldu. İlanlarının yüzde 40’ı Ankara’daki işler için verildi. Ankara’da eleman ihtiyacı bir önceki aya göre yüzde 2 oranında artarken, Antalya’da aynı oranda azaldı.

Yenibiris.com Yönetim Kurulu Üyesi Kâmil Özörnek konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Kurumlar ile mavi yakalı çalışanları buluşturmaya devam eden Yenibireleman.com, büyümesini sürdürüyor. Eleman ilanlarında yaz aylarında turizm-otelcilik ve hizmet sektöründeki firmalar öne çıkarken bu dönemde tekstil ve sağlık öne çıktı. Tekstil sektörü Yenibiris.com’da da geçtiğimiz ay ilanlarını hızla artırmıştı. Garson ve komi ihtiyacı da oteller yerine bu kez restoranlarda artış gösteriyor.

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *