Dubai’den yeni turizm atağı: Dubai’de görüşürüz

burj Khalifa dubai

Bugüne kadarki en büyük Emirates kampanyalarından biri olan 20 milyon Dolar’lık “Dubai’de Görüşürüz” kampanyası; başta Avrupa, Asya, Afrika, Latin Amerika ve Orta Doğu pazarları olmak üzere tüm dünyaya ulaşmak adına DTCM (Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlaması Departmanı) ortaklığında gerçekleştirildi.

Emirates Havayolu ve Grubu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Şeyh Ahmed Bin Said El Maktum, “Dubai, küresel bir merkez olmasının yanı sıra başlı başına da küresel bir destinasyon ve Emirates açısından ise bizi diğerlerinden farklılaştırıyor. O nedenle misyonumuz her zaman Dubai’yi dünyaya ve dünyayı Dubai’ye bağlamak oldu” dedi.

Ve bu dinamik yuvamız, Şeyh Muhammed bin Raşit El Maktum’un 2020 Vizyonuna paralel olarak hızla gelişiyor. İster ilk defa geliyor ister daha önce gelmiş olsunlar, Dubai ziyaretçileri her zaman Emirlik’te keyif alacak ve paylaşacak yeni bir şeyler keşfedebiliyorlar. Geçen yıl Dubai, 11 milyonu aşkın ziyaretçi ağırladı. Bizim amacımız, Dubai’nin bir destinasyon olarak sunduğu her şeyi sürekli olarak geliştirip şehrimizi tüm dünyadan her tür ziyaretçinin ilk tercihi yaparak bu rakamları artırmaya devam etmek. Emirates ve DTCM, hem uluslararası hem de endüstriyel etkinliklerde ve sponsorluklarda pazarlama kampanyaları yoluyla mümkün olan alanda Dubai’yi sürekli olarak tanıtıyor. Yeni kampanyamızın Dubai’nin tüm dünyadan daha da çok ziyaretçi için cazibesini artırmaya katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Basın, radyo televizyon ve reklam panolarında yayınlanacak olan “Dubai’de Görüşürüz” kampanyası, Dubai’nin bilinen yönlerini vurgularken Dubai’de yaşayabileceğiniz beklenmedik deneyimleri de tanıtarak bu heyecan verici küresel şehrin sürekli yenilenen ruhununu anlatmaya hazırlanıyor.

Dubai’nin bilinmeyen yönleri ortaya çıkacak
Çoğu ziyaretçi tarafından çok iyi bilinen Burj Al Arab, Burj Halifa ve Dubai Alışveriş Merkezi simgelerinin yanı sıra Emirlik, bir dizi çöl faaliyetinden güzel plajlara, çok çeşitli su sporu olanaklarına, gelişen sanat ve kültür dünyasına ve de tüm dünyada ün yapmış olağanüstü mutfağına kadar daha çok sayıda görülecek yere ve yaşanacak deneyime sahip.

Bu kampanya geleneksel Dubai ön yargılarına meydan okuyor ve modern ile gelenekselin nasıl buluştuğunu gösteriyor. Örneğin kreatif çalışmalardan biri plajdaki basit bir balıkçı kulübesinde Dubai’nin en lüks mekânlarından biri olan Burj Al Arab manzarasına karşı o gün taze avlanmış bir balık yemeği gibi sıra dışı bir tezatı yansıtıyor. ‘Bu Qtair’ adındaki bu kulübe, bir lezzet keşfi olarak ünlü Şef Anthony Bourdain‘in Travel Channel‘daki ‘No Reservations’ programında da yer almıştı. Benzer bir örnek de etkileyici ve ultra-modern Dubai marinasında resmedilen geleneksel bir Arap yelkenlisi. Arap yelkenlileri, Dubai’nin ticari geçmişinin önemli bir parçası ve bunlardan bazıları halen düzenli seferler yaparak Hindistan, İran ve Muscat ve Bahreyn gibi komşu limanlardan ticari mallar taşıyor.

Dubai’nin destinasyon olarak başarısında, turizm altyapısına yapılan yatırımların yanı sıra Emirates ve havacılık sektörü de önemli bir yere sahip.Turizm ve ticaret için gerekli hava bağlantılarının sağlanması dışında Emirates, dünyanın ilgisini Dubai’ye çeken küresel etkinliklerin de sadık bir destekçisi. Örneğin Emirates Havayolu Rugby 7s, Emirates Edebiyat Festivali ve Dubai Film Festivali bunlardan sadece birkaçı.

Emirates, yarı yıl tatilini de kapsayan dönemde Dubai’ye özel fiyatlarla seyahat fırsatı sunuyor
İnsanlar ile mekanları birbirine bağlayan Emirates Havayolu, 15 Aralık 2014 tarihine kadar geçerli seyahat kampanyasıyla Dubai’ye 368 Avro’dan başlayan fiyatlarla uçuş fırsatı sunuyor. Emirates’in yeni kampanyası kapsamında alınan biletlerle 15 Aralık 2014 – 31 Mart 2015 tarihleri arasında Dubai’ye avantajlı seyahat edilebilecek.

Fiyatlara tüm vergilerle yakıt harçlarının dâhil olduğu kampanyadan yararlanmak isteyenler, 15 Aralık 2014’e kadar www.emirates.com.tr sitesi üzerinden veya tüm Emirates ofis ve seyahat acentelerinden kampanyaya özel biletlerini alabilecek.

Emirates hakkında
Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Emirates, yolcularını altı kıtada, 84 ülkede 147 destinasyona taşıyor. 232 adet geniş gövdeli Airbus ve Boeing uçakla faaliyet gösteren Emirates’in toplam değeri 138 milyar doların üzerinde 287 uçak siparişi bulunuyor. Emirates.com

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *