Dünyanın en iyi golfçüleri Turkish Airlines Open 2014 için Antalya’da

turkish-world-golf-cup

Türk Hava Yolları’nın isim sponsorluğunda gerçekleşecek Turkish Airlines Open 2014, dünyanın en iyi golfçüleri ile golf severleri Antalya’da buluşturuyor. European Tour tarafından düzenlenen ve dünyaca ünlü yaklaşık 80 profesyonel golf oyuncusunun katılacağı turnuva, 13-16 Kasım tarihleri arasında Antalya, Maxx Royal Montgomerie’de düzenleniyor.

Türk Hava Yolları markası ile birlikte anılan turnuva, milli havayolunun golf sporuna sağladığı desteğin vurgulanması, Türkiye’nin ve özellikle de Antalya’nın küresel ölçekte önemli bir golf merkezi olarak ön plana çıkması adına önem arz ediyor.

Race to Dubai turnuvasını oluşturan 4 önemli final serisinden biri olan Turkish Airlines Open, bu turnuvadan hemen önce gerçekleştirilecek olmasıyla da turnuva takviminde farklı bir öneme sahip.

Söz konusu final serileri kapsamında, BMW Masters’da 7 milyon ABD Doları, WGC-HSBC Şampiyonası’nda 8,5 milyon ABD Doları, Turkish Airlines Open’da 7 milyon ABD Dolarıve DP Dünya Turu Şampiyonası’nda 8 milyon ABD Doları olmak üzere toplamda 30,5 milyon ABD Doları tutarında ödül takdim ediliyor.

Geçtiğimiz yıl, golfün yaşayan efsanesi olarak addedilen Tiger Woods’un da mücadele ettiği turnuvada Fransız golfçü Victor Dubuisson birinciliğini ilân etmişti. Halen US Open şampiyonluğunu koruyan Martin Kaymer, eski dünya şampiyonu Lee Westwood ve 2013 FedEx Kupası ve Race to Dubai şampiyonu Henrik Stenson, bu yılki European Tour Race to Dubai etkinliğinin sondan bir önceki organizasyonunda yer alacak isimlerden sadece birkaçı.

Bu yıl unvanını korumak üzere yarışacak olan Victor Dubuisson, keşfedilmemiş bir oyuncu iken kendisini dünya çapında bir yıldız kılan şampiyonluk tacını bırakmamak için kararlı. Tiger Woods ve Justin Rose gibi önemli isimleri yenerek şampiyonluğa ulaşan Fransız golfçü, “Türkiye’ye dönmeyi dört gözle bekliyorum, geçen yılki turnuva benim için gerçek olan bir hayaldi. Türkiye’de kazanmanın kariyerime sağladığı katkıyı asla unutmayacağım.” dedi.

Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, “Türk Hava Yolları ailesi olarak geçtiğimiz yıl Türkiye’nin bugüne kadar gördüğü en büyük golf festivalini düzenlemiş olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Bu yıl da yine oldukça heyecanlı bir hafta geçireceğimizden hiç şüphemiz yok. Dünya genelindeki tanıtımımıza önemli ölçüde katkı sağlayan organizasyonu bu sene daha da unutulmaz kılmaya kararlıyız. Dünyanın en iyi golfçülerinin yer aldığı turnuva, golf severlere unutulmaz bir festival yaşatacağının taahhüdünü şimdiden veriyor.” dedi.

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ali Ağaoğlu ise, “Dünyanın en iyi golfçülerini yeniden Türkiye’de ağırlamaktan ötürü çok mutluyuz. Geçen yılki turnuva, Türkiye’nin dünya golf sahnesinde önemli bir oyuncu olduğunu gözler önüne serdi. Bir kez daha tüm beklentilerin ötesine geçmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Türk Hava Yolları hakkında
1933 Yılında 5 uçaktan oluşan mütevazı bir filo ile kurulan Star İttifakı üyesi Türk Hava Yolları, bugün 260 (yolcu ve kargo) uçaklık filosu ile 218 uluslararası, 43 yurtiçi olmak üzere dünyada 261 noktaya uçan, 4 yıldızlı havayolu şirketi. 2014 yılı Skytrax değerlendirmesine göre Türk Hava Yolları, art arda olmak üzere 4. kez “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi”, 6. kez “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” seçildi. 2010 yılında dünyanın “En İyi Ekonomi İkram Servisi”, 2013 yılında ise “En İyi Business Class İkram Servisi” ödüllerini elde eden Türk Hava Yolları, bu yıl da Skytrax değerlendirmesinde dünyanın “En İyi Business Class İkram Servisi” ve “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı” ödüllerine lâyık görüldü. TurkishAirlines.com

Star İttifakı hakkında
Türk Hava Yolları, 1997 yılında uluslararası ölçekte seyahat edenler için dünya genelinde ulaşım ve kusursuz hizmet sunan ve ilk küresel bazlı havayolu ittifakı olarak kurulan Star İttifakı üyesidir. Air Transport World tarafından “Market Leadership Award” ve Business Traveller Magazine ile Skytrax tarafından “Best Airline Alliance“ ödüllerine lâyık görülen Star İttifakı’na üye havayolu şirketleri; Adria Airways, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Portugal, Turkish Airlines, THAI ve United. Avianca Brasil’in entegrasyonunun hali hazırda sürdüğü Star İttifakı, genel olarak 192 ülkede 1.316 havaalanına 18.500’den fazla günlük uçuş sağlamaktadır. StarAlliance.com

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *