Four Points by Sheraton Istanbul Dudullu açılıyor

Four-Points-by-Sheraton-Istanbul-Dudullu

Starwood Hotels and Resorts, Ever Grubu’yla Four Points by Sheraton Istanbul Dudullu için bir anlaşma imzalandığını açıkladı. Yeni inşa edilen ve 2014’ün sonuna doğru açılması planlanan otel, hem Four Points by Sheraton markasının Türkiye’ye girişi hem de İstanbul’un Asya Kıtası’nda açılacak ilk Starwood Otel’i olacak.

Four Points Sheraton Istanbul Dudullu lobbyEver Group’un başkanı ve CEO’su Selen Ersü, “Four Points İstanbul, Batısehir projemiz ardından, Türkiye’nin ve İstanbul’un ikinci Four Points by Sheraton Oteli’nde yine Starwood ile çalıştığımız için çok mutluyuz” dedi. Selen Ersü sözlerine şöyle devam etti : “Four Points by Sheraton İstanbul Dudullu, bize İstanbul’un önemli bölgelerinden birinde varlığımızı güçlendirmek için mükemmel bir fırsat sağlayacak. Dudullu, İstanbul’un Asya Kıtası’nın endüstriyel kalbi ve toplamda 3 milyon m²’lik bir endüstriyel alanı kaplıyor. Bu nedenle iş dünyası gelişimi için harika bir potansiyel taşıyor.”

Starwood Hotels & Resorts, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu başkanı Michael Wale, “Ever Group’la olan işbirliğimizi sağlamlaştırmaktan çok memnunuz. Selen’in turizm endüstrisi ve Türk futbol kulüplerine olan tutkusu onu Türkiye’deki açılacak olan ilk Four Points by Sheraton Oteli’ni tanıtmak için kusursuz bir partner yapıyor. Otel, Starwood’un hem İstanbul Asya Kıtası’na girişi hem de en heyecanlı spor faaliyetlerini izlerken özenle seçilmiş yerel içeceklerin tadının da çıkarılabileceği ideal bir keyif mekanı haline gelecek” dedi.

Türkiye’nin en büyük endüstriyel alanlarından biri olan Dudullu İMES Sanayii Sitesi içinde inşa edilen Four Points by Sheraton İstanbul, Sabiha Gökçen Havaalanı’na otomobil ile 20 dakikalık mesafede olacak. Ayrıca TEM ve Boğaz Köprüleri’ne direkt erişim de bulunacak. 182 odalı bu otel İstanbul’un Asya Kıtası’ndaki en büyük otellerden biri olurken, etraftaki 1,000’den fazla şirket için uygun bir konaklama imkanı sunacak.
Bir kompleksin parçası olan ve büyük bir toptan satış yapan mağazanın yanında bulunan Four Points by Sheraton İstanbul Dudullu, bütün gün açık bir restaurant, bar ve spor salonunu, 4 konferans salonu ile 3 küçük toplantı odasına sahip olacak.

Otel, markanın bütün ön plana çıkan özellikleri olan Four Comfort Bed™, tüm oda ve süitlerde ücretsiz şişe su, tüm ortak mekanlarda ücretsiz Wi-Fi, enerji verici bir kahvaltı ve Best Brews™ ile yerel biraları kapsıyor. Böylece misafirlerinin güne güzel başlayıp günü güzel bitirmelerine yardımcı oluyor.

Otelin iç tasarımını Kreatif Mimarlık üstleniyor. Tanınmış bir Türk mimarlık şirketi olan Kreatif Mimarlık, İstanbul’da Sheraton Ataköy, Sheraton Samsun ve Sheraton İstanbul Ataşehir’de yeni açılacak olan Otelleri’nin de içinde bulunduğu geniş bir otel tasarımı deneyimine sahip.

Starwood Hotels & Resorts Avrupa, Afrika & Orta Doğu, Kazançlar & Gelişim Kıdemli BaşkanYardımcısı Bart Carnahan, “Hem ekonomik hem de yenilikçi konaklama seçeneği isteklerine cevap verebilmek ana gelişim stratejimiz” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü : “Four Points by Sheraton Starwood’un global portfolyosundaki en güçlü zincirlerden birine sahip. Konfor, stil ve uygun fiyatın bir karışımını sunması, oteli hem otel sahipleri hem de proje geliştiriciler için daha cazip kılıyor.”

St. Regis’te geliyor

Şu anda Türkiye’de 5 markayı temsil eden 10 Starwood Oteli bulunuyor, bunlardan 4’ü İstanbul’da: Sheraton İstanbul Maslak, Sheraton İstanbul Ataköy, W İstanbul ve Le Méridien İstanbul Etiler. 2015’ün son çeyreğinde Starwood Otelleri, Four Points by Sheraton İstanbul Dudullu’nun açılışının yanı sıra St. Regis markasının da Türkiye’ye girişini St. Regis İstanbul ile yapacak.

2015’de, şirket İstanbul’un Asya Kıtası’nda Sheraton İstanbul Ataşehir’i açacak. Aynı zamanda gelişen bir kıyı şehri olan Samsun’a Sheraton Samsun Oteli ile giriş yapacak. Starwood, Four Points by Sheraton markasını 2015’de, yine Ever Group’la bir proje olan, yeni Four Points by Sheraton İstanbul Batışehir Oteli ile geliştirecek.

Four Points by Sheraton hakkında
Akıllı seyahati deneyimleyin… Seyahat edenler aradıkları zamansız stili ve konforu, samimi servisi 30’dan fazla farklı ülkede neredeyse 200 Four Points otelleriyle, dünyanın her yerinde bulabilirler. Santiago’dan Şangay’a, Milano’dan Milwaukee’ye, Four Points otelleri büyük şehir merkezlerinde, havaalanı yakınlarında, plaj yanında ve şehir dışında hizmet veriyor. Restorasyonlar ve yeni inşa edilen otellere kısa zamanda yatırılan 1 milyar dolar markayı, hiç olmadığı kadar güçlü hale getirmiş durumda. Four Points by Sheraton, Starwood portfolyosundaki her marka gibi, endüstrinin en hoş bağlılık programı olan, SPG Starwood Preferred Guest®, programı sunmaktan gurur duyuyor. facebook.com/fourpoints’den Four Points’le bağlantıda kalın.

Ever Group hakkında
Ever Group; Ever Ticaret, Ever Endüstri ve Ever Turizm şirketlerinden oluşuyor. 2000’de kurulan Ever Ticaret Şirketi savunma endüstrisinde, sağlık malzemesi pazarlaması ve geniş şekilde turizm yatırımlarında aktif. Aynı zamanda, Ever Group elektrik üretimi santralleri inşası, endüstriyel projeler ve EPC sözleşmeleriyle inşaat ve enerji endüstrisinde de aktif. Ever Turizm Limited Şirketi Türk konaklama endüstrisinde lider şirketlerden biridir. Otel ve restaurant işletmesinde deneyime sahip olan Ever Group, gelecek 10 yılda Türkiye’de 5 bin yatak kapasiteli 33 otel işletmesini ve işletmesini sağlayacak yeni otel projeleri üstlendi. Ever Group’un sahip olacağı ve işleteceği Four Points by Sheraton Dudullu, Starwood ile yapılan ikinci otel projesi olacak.

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *